• پنجشنبه 4 مرداد 1403
  • آخرین به‌روزرسانی : سه‏ شنبه 15 اسفند 1402

سوم شعبان 1402

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سوم شعبان سالروز میلاد مبارک پاسدار بزرگ  اسلام حضرت امام حسین علیه‌السّلام است.
این روز بزرگ در انقلاب اسلامی، روز پاسدار نام گرفت. این روز عزیز بر رهبر معظم انقلاب و پاسداران انقلاب اسلامی و همه ملت ایران، امت اسلامی، مستضعفان عالم مبارک باد.

صلوات و رحمت خاصه‌ی حق‌تعالی به روح امام خمینی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه و همه شهیدانی که در راه حسین بن علی علیه السلام بذل جان کردند و سردار بزرگ اسلام و ایران حاج قاسم سلیمانی باد.

خداوند به برکت فرهنگ متعالی حسینی که سرمایه عزت و شرافت امت اسلامی و همه‌ی حق‌طلبان عالم است، توفیق دهد کاستی‌ها رفع گردد و پرچم برافراشته‌ی جمهوری اسلامی برای تحقق آرمان‌های اسلام و تامین سعادت دنیا و آخرت مردم برافراشته‌تر گردد.

در روز سوم شعبان کسی متولد شد که سرنوشت اسلام، به او، به قیام او، به فداکاری او، به اخلاص او بسته شد.

حسین بن علی در تاریخ بشریّت، یک حقیقتی آفرید که فراموش شدنی نیست.

حسین بن علی الگوی فداکارىِ برای هدف الهی؛ فداکارىِ با دادن جان خود، جان عزیزان، اسارت اهل‌بیت، با آن فجاعت؛ تحمّل این حادثه‌ی سخت برای اسلام است، برای اینکه ظلم‌ستیزی در تاریخ بشریّت بماند.

خیلی‌ها در راه خدا در زمان پیغمبر، امیرالمؤمنین و همه‌ی انبیاء الهی، شهید شدند ولی هیچ‌کدام به عظمت حادثه‌ کربلا نیست.

فرق است بین آن کسی که با تحسین یاران و همراهان و به امید فتح وارد میدان می‌شود، می‌جنگد و شهید می‌شود و بین آن کسی که در یک دنیای ظلمانی، در هنگامه ای که همه‌ی بزرگان دنیای اسلام از همراهی با او سر باز می‌زنند بلکه او را بر این اقدام ملامت هم می‌کنند، امید یاری از هیچ‌کس نیست. تنهای تنها، فقط با معدودی از یاران مخلص، و با خانواده، همسر، خواهر، خواهرزاده‌ها، برادرزاده‌ها، با جوانان، با عزیزان، با فرزند شش ماهه وارد میدان می‌شود.

امام حسین علیه السلام در عاشورا یک منظره‌ پرشکوه از همه‌ی ارزش‌های متعالی در تاریخ در مقابل چشم بشریّت گذاشته شده است.

از حسین‌بن‌علی علیه‌الصّلاه و السّلام باید درس آموخت؛ درس آمادگی برای حقّ، برای عدل، برای اقامه‌ عدل، برای مقابله‌ی با ظلم و اینکه باید همیشه آماده بود و باید همه‌ی موجودی خود را به میدان آورد.

به فضل الهی ملت ایران این درس را از حسین‌بن‌علی آموخته است. چهل سال و اندی است که قاطبه‌ ملت ایران در این راه حرکت می‌کند.

ملت ایران با این روحیّه وارد میدان شد، یک بنای ظلمِ را در ایران ویران و به جای آن بنای اسلامی پایه‌گذاری کرد و تا امروز روز به‌ روز پیش رفته است. مردم دنیا می‌بینند ایرانِ دوران طاغوت کجا، ایرانِ جمهوری اسلامی کجا؟ در علم، در سیاست، در امنیّت، در تسلطِ بر حوادث منطقه، در تأثیرِ بر حوادث جهان، در امید و اعتماد به‌ نفس، در پیمودن راه عزّت و سعادت و ان‌شاءالله روز به‌ روز این ادامه خواهد داشت.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

امان الله علیمرادی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری

سوم شعبان 1402